O Firmie

 

   Firma "Chematex" istnieje na polskim rynku od 1993 roku. Od czternastu lat prężnie rozwija się stawiając sobie za cel sprostanie wszystkim potrzebom naszych klientów. W chwili postawienia w stan likwidacji Ostrowieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych w Ostrowcu Świętokrzyskim firma Chematex przejęła specjalistów wysokiej klasy, technologów, urządzenia i linie technologiczne i produkcyjne, które umożliwiają pełną i wysokogatunkową produkcję materiałów ogniotrwałych. O renomie i niezawodności naszej firmy świadczy fakt, że od ponad jedenastu lat dostarczamy dla wielu największych polskich zakładów niezbędnych i wysokiej jakości surowców do produkcji wyrobów ogniotrwałych. Wyniki tej współpracy są na tyle zadowalające, że stopniowo powiększamy asortyment naszych produktów i rozwijamy wachlarz firm i przedsiębiorstw z którymi prowadzimy współpracę handlową.

  

   Uruchomiliśmy produkcję chemii budowlanej oraz Nasza firma zaistniała na rynku chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Nasze wyroby  są pod logiem dwóch serii VERNI i  PLUMER.

 

   Dla większości z nich nasza firma kojarzy się z maksymą: SZYBKO, SOLIDNIE, TANIO!!!.
Firma "Chematex" specjalizuje się przede wszystkim w kompleksowych dostawach produktów dla zakładów i przedsiębiorstw związanych z branżami gospodarki i przemysłu:

  • energetycznego i ciepłowniczego
  • odlewniczego
  • cukrowniczego
  • cementowo - wapienniczego
  • metalurgicznego

 

   Z zadowoleniem pragniemy poinformować, iż skutecznie konkurujemy na rynku, pod kątem ceny, szybkości realizacji produkcji i dostarczenia wymaganego produktu do Naszego Klienta. Dzięki solidności i szybkości naszych działań systematycznie poszerzamy krag odbiorców naszych produktów. Umacniamy dzięki temu naszą silną pozycję na polskim rynku. Świadczy o tym wzrost produkcji firmy Chematex przy jednoczesnym wzroście naszych obrotów.

 

  Na życzenie Klientów jesteśmy w stanie dostarczyć każdy zamówiony produkt naszym taborem ciężarowym.

 

  Klient naszej firmy jest zawsze zadowolony i zawsze do nas z radością powraca.


Fundusze Europejskie

Firma "Chematex" Spółka z o.o. realizuje projekt "Uruchomienie produkcji innowacyjnych prefabrykatów ogniotrwałych do zabudowy energooszczędnych kominków", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest wytworzenie i wprowadzenie do obrotu nowego produktu w postaci innowacyjnych kanałów kominkowych z betonu andaluzytowego mającego zastosowanie przy budowie piecokominków. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest fakt wykorzystywania podstawowych zasobów firmy jakimi są materiały ognioodporne otrzymywane z procesu kruszenia materiałów ogniotrwałych. Dotąd stanowiły one produkt finalny i były przeznaczone do sprzedaży a w tej chwili będą stanowiły surowiec niezbędny do uruchomienia własnej produkcji. Środki finansowe uzyskane w wyniku realizacji projektu pozwolą Spółce rozwinąć działalność i wejść z nowymi produktami na nowy rynek. Poprzez zakup nowych maszyn zwiększona zostanie wydajność i obniżą się koszty produkcji. Również zastosowana instalacja odpylania powietrza wpłynie na poprawę ochrony środowiska ale przede wszystkim poprawę warunków pracy. Wartość projektu ogółem wynosi 1 301 596,18 zł w tym wkład Funduszy Europejskich 606 028,00 zł.